Udostępnianie Zbiorów Polskiego Stowarzyszenia Alberta Camusa

Polskie Stowarzyszenie Alberta Camusa w porozumieniu z Instytutem Francuskim w Krakowie uruchamia, z dniem 1 października 2015 możliwość konsultacji zbiorów bibliograficznych użyczonych przez P.S.A.C.

Biblioteka Polskiego Stowarzyszenia Alberta Camusa powstała z myślą o udostępnianiu opracowań i dzieł rzadkich, potrzebnych szczególnie w pracy naukowej, związanej z analizą twórczości Alberta Camusa. Ponieważ księgozbiór obejmuje także prace porównawcze, z pewnością wzbudzić może także zainteresowanie innych badaczy filozofii i literatury francuskiej okresu lat 40 i 50.

Książki zamówione, po potwierdzeniu daty ich udostępnienia, oczekują do wglądu w Mediatece Instytutu Francuskiego w Krakowie, ul. Stolarska 15.

Godziny otwarcia:

wtorek i środa: od 15:00 do 19:30
piątek: od 10:00 do 13:00 i od 15:00 do17:00
sobota: od 10:00 do 16:00

Zasady działania biblioteki:

1. Książki z katalogu udostępniane są wyłącznie na zamówienie, przez złożenie zapytania w formularzu na naszej stronie. W formularzy należy podać imię i nazwisko osoby, która będzie książki przeglądać w Mediatece.

2. Aby korzystać ze zbiorów, wymagane jest posiadanie dokumentu tożsamości (dowód osobisty lub paszport).

3. Książki udostępniane są do wglądu tylko na miejscu, w czytelni, nie ma możliwości wypożyczania zbiorów.

4. Maksymalna ilość książek do wglądu przez jedną osobę to 5 pozycji. Książki udostępniane są czytelnikowi, na miejscu, na okres do 2 tygodni.

5. Czas realizacji zamówienia na książki to 5 dni od daty wysłania formularza.