„Albert Camus w polskiej kulturze literackiej i teatralnej w latach 1945-2000” Lektura obowiązkowa dla wszystkich miłośników Alberta Camusa w Polsce!

Joanna Roś z Uniwersytetu Warszawskiego napisała pracę, poświęconą wpływowi Camusa na polskich intelektualistów w okresie powojennym pt. „Albert Camus w polskiej kulturze literackiej i teatralnej w latach 1945-2000”.

Praca dostępna jest w repozytorium Uniwersytetu Warszawskiego

Z całego serca polecamy lekturę tego fantastycznego opracowania. Jest ono niewątpliwie przenikliwą, rzetelną i ogromnie erudycyjną analizą wpływu Camusa na polskich pisarzy, myślicieli, intelektualistów i artystów. A wpływ ten – co warto zaznaczyć – był skierowany także w przeciwnym kierunku; Camus ogromnie cenił bowiem dzieła Miłosza, Czapskiego, Herlinga-Grudzińskiego i Gombrowicza. Autorce serdecznie gratulujemy owocu jej wieloletnich badań i dziękujemy za to, że w tak fantastyczny sposób naświetliła polskie recepcje, wpływy i adaptacje twórczości autora „Człowieka zbuntowanego”. Mamy nadzieję, że doktorat Pani Roś ukaże się także w formie publikacji książkowej.